Türk Eğitim Derneği, TED “2013 Tam Eğitim Bursu Sınavı” Sonuçları Açıklandı.

08 Mayıs 2013 Kategori : Diğer Bursluluk Sınavları, Genel

images (1)TED, Tam Eğitim Bursu Sınavı Türkiye çapında 48 sınav merkezinde 1044 salonda yapıldı. Öğrenciler burs kazanabilmek için 2 saat ter döktü. Türk Eğitim Derneği Tam Eğitim Bursu Sınavı’na en çok 5. sınıf öğrencileri katıldı. 500 tam puan üzerinden değerlendirme yapılanı sınavda, 500 tam puan alan öğrenci olmadı.

Türk Eğitim Derneği burs verdiği öğrencilere sadece maddi destek vermekle kalmayıp, üniversite sonuna kadar tüm eğitim masraflarını karşılıyor. Başarıları devam eden öğrenciler üniversite eğitiminin sonuna kadar sürekli burs alabiliyor. Eğitim hayatı boyunca yakından takip edilen öğrencilerin gelişimleri uzmanlar aracılığıyla takip ediliyor. Barınmadan servise, kıyafetten cep harçlığına kadar tüm ihtiyaçları karşılanıyor. Bu şartlardan yararlanmak isteyen öğrenciler Bu bursu alabilmek için yarışıyorlar. Türk Eğitim Derneği Tam Eğitim Bursu’nu almaya hak kazanan öğrenciler, Dernek tarafından ülke genelinde açılmış olan 25 okuldan birinde okuma şansı elde edecek. Dernek böylece maddi olanakları yetersiz başarılı öğrencilere iyi bir gelecek sunmak için elinden geleni yapıyor.

TED Okulları Cumhuriyet ilke ve prensipleri doğrultusunda, laik, demokrat, özgür düşünce yapısında, yaratıcı, paylaşımcı ve mutlu bireyler yetiştirmeyi hedefiyle her yıl çıkardığı birincilerle büyük başarılara imza atıyor.

Bu yıl burs alacak öğrenciler evlerinde ziyaret edilerek mülakata tabi tutulacak.

Türk Eğitim Derneği Tam Eğitim Bursu sınav sonuçlarını Tc Kimlik numaraları öğrenmek için tıklayınız.

4 Yorum yapılmış

merin kırkan

4.sınıf burslu sınavlarınız varmı , ne zaman yapılıyor.

admin

@merin kırkan: Geçen sene 4. sınıflar için TED koleji için bursluluk sınavı yapılmamış. Geçen sene başvurular 07 ocak ve 3 mart tarihleri arasında yapılmış. Bu sene de aynı tarihlerde yapılır.
daha fazla bilgi edinmek için
http://tedkonya.k12.tr/detay.asp?s=1&read=417#.Uo3iqcRSiik

yusuf eren

Bu sınava girersek eğer kazanırsakta mülakatte kaybedersen ne olur? ve eğer kazanırsan o okulda mı okuyorsun? birde ben ilimin 1. siyim babam 3000TL maaş alıyor. Girebilir miyim?