2013 SBS VE PYBS SINAV ÖNCESİ SON UYARILAR

07 Haziran 2013 Kategori : PYBS Duyuru

-“Kimlik kontrolü ve salona yerleştirmenin zamanında yapılabilmesi için 09.30’da fotoğraflı sınav giriş belgesiyle belirtilen salonda hazır bulunulmalı. Sınava giderken öğrenciler yanlarında fotoğraflı sınav giriş belgesini, nüfus cüzdanını (veya pasaportunu), en az iki adet koyu, siyah ve yumuşak kurşun kalemi, kalemtıraş ve leke bırakmayan yumuşak bir silgi almayı unutmamalı. Sınava girilecek salondaki yerini almadan önce mutlaka bütün fiziksel ihtiyaçlar giderilmeli. Yoklama yapıldıktan sonra salon başkanının yapacağı açıklamalar mutlaka dinlenmeli.

-Cevap kâğıdında yazılı TC kimlik numarası, ad ve soyad kontrol edilip, hata varsa salon görevlilerine söylenmeli.

-Cevap kâğıdı üzerindeki kitapçık türü ve cevap bilgileri işaretlemesi kurşun kalemle yapılmalı.

-Cevap kâğıdındaki imza bölümüne, imza silinmeyen mürekkepli kalemle atılmalı.

-Cevap kâğıdında bulunan “Bu Bölüme Dokunmayınız.” kısmı hiçbir şekilde işaretlenmemeli.

-Soru kitapçığının A ve B olmak üzere iki ayrı türü olacak. A kitapçığı kullanılıyorsa cevap kâğıdında kitapçık türü bölümünün “A” yuvarlağı, B kitapçığı kullanılıyorsa “B” yuvarlağı kodlanmalı.

-Cevaplar soru kitapçığının kapağında belirtilen örnekte olduğu gibi yuvarlağın dışına taşırmadan cevap kâğıdında ilgili seçenek bulunularak kodlanmalı.

-Her sorunun 4 (dört) seçeneği vardır. Bu seçeneklerden sadece bir tanesi doğru cevap. Çift işaretlenmiş veya iyi silinmemiş cevaplar optik okuyucular tarafından tespit edildiğinde bu soru yanlış cevap olarak değerlendirilecek.

Cevap kâğıdına işaretlenmeyen cevaplar değerlendirme işlemine alınmayacak.

MEB yetkilileri öğrencilerin emin olmadıkları soruları işaretlememesini istedi. Yetkililer, 3 yanlışın 1 doğruyu götürdüğüne dikkat çekti.
Tüm sınava girecek ziyaretçilerimiz Başarılar dileriz.

0 Yorum yapılmış

Sponsor

Son Yorumlar