2012 PYBS SINAVI TAVAN TABAN PUANLARI VE YAKLAŞIK PUAN HESABI PROGRAMI

21 Mayıs 2013 Kategori : Genel, PYBS Duyuru

2012 yılında yapılan PYBS sınavı tavan ve taban puanları aşağıda verilmiştir.

2012 PYBS sınavı Taban ve Tavan Puanları

2012 PYBS sınavı Taban ve Tavan Puanları

Yaklaşık puan hesaplama programı için tıklayınız.

31 Yorum yapılmış

halime

süpermişş bu kesin kazanırım

Özlem

taban mı tavan mı geçerli

admin

Taban puanının üstünde bir puan almanız gerekiyor.

biri işte

gardaş benim anlamadığım taban veya tavanın anlamı ne demektir…

admin

Tavan puan; o puan türünde alınan en yüksek puan; Taban puan, o puan türünde burs alan sonuncu kişinin puanı

bir kul

11.sınıf puanı kaç olur bu sene bide sonuçlar ne zaman açıklanır

admin

Sınav sonuçları 16 Temmuz 2013 ‘te açıklanması planlanıyor. 2012 yılı PYBS sınavı sonuçlarına göre oluşan taban puanlar; Diğer Çocuk Kontenjanı taban puanı 405,67; öğretmen çocuğu kontenjanı 205,42; korunmaya muhtaç çocuk kontenjanı taban puanı 148,88; bulunduğu yerde okul yok kontenjanı taban puanı 352,66’dır. Bu senenin puanları da bu puanlara yakın olması bekleniyor.

Mahmut

Admin kardeş bugün 10.sınıf pbys girdim puanım 374.862 sence kazanırmıyım geçen sene 388 miş ?

admin

Sizin puanınızda, burs verilen en düşük puanda değişebilir. Ama geçen senenin taban puanı ile arasında fazla bir fark yok. İnşallah kazanırsın.

samet

5.sınıfa gidiyorum.türkçeden 2, matemetikten 3, fenden 1, sosyalden 5 yanlışım var. hiç boşum yok.kazanabilirmiyim.kesin bilen varsa lütfen bana cevap versin.teşekkürler.

admin

Sınava başvurduğunuz kontenjan türünü yazmamışsınız. ( Diğer çocuk, öğretmen çocuğu…) Diğer çocuk olduğunuzu varsayarsak, puan hesaplama programlarına ( doğruluğu kesin değil) göre geçen senenin taban puanının üstünde puan almışsınız. Ama sizin puanınız ve taban puan puan değişiklik gösterebileceğinden kesin bir şey söyleyemeyiz. İnşallah kazanırsınız.

samet

özür dilerim. diğer çocukkontenjanından girdim.5.sınıfa gidiyorum.türkçeden 2, matemetikten 3, fenden 1, sosyalden 5 yanlışım var. hiç boşum yok.kazanabilirmiyim.kesin bilen varsa lütfen bana cevap versin.teşekkürler.cevabınız gerçek veya ona çok yakın olsun

admin

Kesin olarak kazanırsın veya kazanamazsın diyemem. Sorular zor olmuştur taban puanlar düşebilir; sorular kolay sorulmuştur, çok kişi yksek puan alır, taban puan yükselebilir. Ama hesaplanan yaklaşık puanın, geçen senenin taban puanında yüksek olduğu için, kazanma olasılığın yüksek.

emir akar

bu sitenin puanlaması doğru dimi ben 6 .sınıfım diğer çocuk kontenjanındayım 425alcam kazanabilirmiyim

admin

Puanlar yaklaşık olarak hesaplanır. Kesin olarak doğrudur diyemeyiz. Açıklanacak puanınız daha fazla veya daha az olabilir.

cihan

kazanırsın samet. hesapladım internetten. senin puanın 454 çıkıyor

erdem şen

admin sınav sonuçları açıklandı ancak öğrencilerin burs kazanıp kazanmadığı açıklanmadı.. taban puanlar belli değil henüz 2013 için .. budaha sonra mı açıklanıyor meb tarafından..

admin

Önceki seneler sonuçlar açıklandığında kazanılıp kazanılmadığı hakkında bilgi veriliyordu. Yakın zamanda MEB taban ve tavan puanlar hakkında açıklama yapar. Kazanılıp kazanılmadığı hakkında bilgi verilir.

Abdullah

ben 8.snmfm oyp:423 pybs puanı 397 kazanma ihtimalim warmı

admin

@abdullah: Kontenjanı yazmamışsın. Kontenjan, Diğer Çocuk veya Bulunduğu yerde okul yok ise, puanının 8. sınıfların son 3 yıl taban puanlarının epey altında kalmış. Ama yinede kesinlikle bursluluk ve\veya uzak bir lise kazanırsan yatılılık başvurusu yapmanı öneririm.

seyma

admin ; ben 11 sinifim suan 12ye gectim yani diger cocuk kontejaniyla 394.985 yapmisim burs alma ihtimalim varmi
yuzdelik dilimi %1.5

admin

@seyma: Sadece 2010 yılı taban puanını geçmissiniz. 2011 ve 2012 yıllarının taban puanının altında kalmışsınız. Ama kesinlikle bursluluk başvurusu yapmanızı öneririm. 11. Sınıf Son 3 yılın Taban ve Tavan Puanları

tuğçe akdemir

423puan 7.sınıf genel yüzdesi 1.5 genel sıralama 2969 diger çocuk kazanma ihtimali nedir

admin

@tuğçe akdemir: 2012 PYBS sınavının taban puanını geçmişsiniz. İnşallah kazanırsınız. Mutlaka başvuru yapınız. 7. Sınıflar Son 3 Ylın PYBS Taban Puanları

esra

yüzdelik dilimim 3,85 6. sınıftan 7 ye geçtim kazanırmıyım

admin

@esra: Sıralamanızı ve puanınızı söylerseniz, bir fikir sahibi olabiliriz.

mustafa

yüzdelik dilimim il sırasında 5,17 genelde 13,3 6. sınıfa geçtim kazanırmıyım ?

orhan

9.sınıfım(10 a geçtım) genel yüzdelik dilim 3.02 il yüzdem 0.11 puanım 391 kazanma ihtimali nedir

admin

@orhan: 2012 yılı taban puanını altında, 2010 ve 2011 taban puanlarının üzerinde puan almışsınız.Taban puan yükselmeye devam etmezse, inşallah kazanırsın.z

dursun

6.sınfın bursluluk sınavına girdim. türkçe-4 , matematik-5 , fen-1 , sosyalden-3 olmak üzere toplam 13 yanlışım var .Bursluluk sınavını kazanabilirmiyim. Lütfen acil cevap verin. Teşekkürler

barış

5.sınıfım kontenjan türü diğer türkçe den1 fen den 1 matematikten 5 sosyaldan 4 yanlışım var 1 boş var 2014 e göre kazanırmıyım

Sponsor

Son Yorumlar